Sīpoli un ķiploki
Sīpolu svaram ir būtiska optimāla slāpekļa nodrošināšana. Slāpeklis veicina lakstu veidošanos un tādējādi palielina sīpolu zvīņu skaitu un novākto sīpolu lielumu un svaru gan sīpoliem, gan ķiplokiem, gan arī puraviem.
Ja kultūras audzē augsnēs ar ļoti zemu dabisko fosfora līmeni, ražas palielināšanai ir vajadzīgi lielāki daudzumi, lai palielinātu sīpolu svaru un lielumu. Vidējā sīpolu fosfora nepieciešamība tiek lēsta 40-50 kg/ha izteikts kā P2O5.
Kālijs ir īpaši svarīgs, ja ir izmantots liels slāpekļa daudzums, jo kālijs palīdz saglabāt ražu, samazinot glabāšanas problēmu risku, ko var izraisīt pārmērīgais slāpekļa daudzums.
Sīpolus ļoti ietekmē sāls stress, tāpēc ir svarīgi izmantot tādus kālija avotus, kas rada mazāku kaitējumu. Toksisks hlorīda līmenis augā var novest pie ražas un sīpolu svara zuduma glabāšanas laikā. Kālijs sulfāta un nitrāta formā parasti samazina sīpolu svara zudumu glabāšanas laikā.
Sērs ir būtisks elements sīpolu svaram un ražai, un tas palīdz augiem uzlabot slāpekļa izmantošanu. Tomēr ir jāuzmanās, jo lieli sēra daudzumi, īpaši ar sēru bagātās augsnēs, var nelabvēlīgi ietekmēt ražu. Sēram ir arī ievērojama ietekme uz sīpola asumu, palielinot sīpola pirovīnogskābes saturu, kas ir galvenā kvalitātes īpašība.
Pētījumi apstiprina, ka bors pozitīvi ietekmē sīpolu ražu, palielinot sīpolu svaru. Ir svarīgi uzturēt pareizu kalcija, slāpekļa un bora līdzsvaru augsnē, jo augsts Ca un N saturs var samazināt bora uzņemšanu.
Āzija un Okeānija