Sīpoli un ķiploki
Sīpoliem nepieciešams izžūšanas periods, lai sīpola kakliņš aizvilktos un tiktu pasargāts no slimību un puves invāzijām, kā arī lai iegūtu košu, veselu miziņu. Kalcijs, magnijs, bors un slāpeklis ietekmē sīpolu glabāšanās kvalitāti. Lai barības vielas neierobežotu sīpola kvalitāti, ir nepieciešama optimāla barības vielu pārvaldība sīpolu izveidošanās un veģetatīvās augšanas laikā. Sīpoli ir arī ļoti pakļauti lakstu slimībām un sīpolu puvei, piemēram, gļotaina ārējā miza Tā ir baktēriju slimība, kas ievērojami samazina sīpolu kvalitāti. Bieži sastopamas arī tādas sēnīšu slimības kā kakliņa puve, miltrasa, rūsa un lakstu puve.
Pārāk daudz slāpekļa mīkstina sīpolus un vairo glabāšanas puves slimības. Pārmērīgs N daudzums var arī paresnināt kakliņu, kā rezultātā tur iekļūst vairāk slimību.
Pārmērīgs slāpekļa daudzums var izraisīt glabāšanas puvi, radot ražas zudumus glabāšanas laikā. Tas var arī novājināt auga audus, palielinot uzņēmību pret aukstumu.
Vēla slāpekļa lietošana ir galvenais iemesls resnāka kakliņa izveidei un uzglabāšanas puvei, kā arī aizkavētai nobriešanai.
Kalcijs palīdz uzlabot izturību pret slimībām. Sīpolu kultūrām ar augstu kalcija līmeni kopā ar magniju novēro mazāku sīpolu glabāšanas puvi.
Kalcijs ir īpaši svarīgs sīpolu blīvumam, ilgstošai glabāšanai ar minimālām slimību problēmām. Kalcijam ir liela loma ilgstošas glabāšanas kvalitātes veicināšanā ar minimālām slimību problēmām. Izmēģinājumi apstiprina, ka sīpolu kultūrām ar augstu kalcija līmeni sīpolos ir samazināts Aspergillus niger izraisītās melnās puves līmenis un arī mazāk Botrytis allii izraisītās kakla puves.
Ir pierādīts, ka kalcija nitrāts ir visefektīvākais mēslošanas līdzeklis, kas nodrošina minimālu sīpolu puvi glabāšanas laikā. Ir svarīgi, lai Ca un K būtu līdzsvarā.
Bors palīdz uzlabot kalcija uzņemšanu un sīpolu kvalitāti. Pētījumi rāda, ka bora izmantošana var samazināt sīpolu puvi glabāšanas laikā. Šis efekts ir saistīts ar mikroelementu lomu, uzlabojot kalcija uzkrāšanos sīpolā.
Āzija un Okeānija