Kaut arī lielākā daļa kalcija ir atrodama zemeņu lapās, kātiņos, vainagos un saknēs (19. attēls), mazais šīs barības vielas daudzums, kas iekļūst ogās, ir kritiski svarīgs attiecībā uz ogu struktūru un uzglabāšanas laiku.
Kaut arī ogu iekšienē un distālās daļās ir maz kalcija, tā salīdzinoši augstā koncentrācija ogu malās ir īpaši svarīga attiecībā uz augļu kvalitāti (22. attēls).
Zemeņu ogas ir ļoti jutīgas pret apsitumiem un pēc ražas novākšanas nereti vērojamo puvi, un zems kalcija līmenis saasina šo problēmu, samazinot ogu glabāšanas laiku. Pētījumi liecina, ka kalcijs palielina augļu stingrību un pagarina uzglabāšanas kvalitāti (61., 62. un 63. attēls).
Tomēr pārmērīgi liels kalcija daudzums uz citu katjonu rēķina var mazināt ogu stingrību un uzglabāšanas laiku (62. attēls). Šī iemesla dēļ ir svarīgi nodrošināt kalcija lietošanu līdzsvarā ar citiem katjoniem, piemēram, kāliju un magniju.
Kalcijs arī palīdz samazināt pelējuma daudzumu ogās pēc ražas novākšanas (64. attēls). Tāpat kalciju var izmantot pirms ražas novākšanas kā lapotnes mēslojumu (65. attēls). Ca samazina ogu albīnismu jeb baltumu, nodrošinot to krāsošanos caur antocianīna līmeņa palielināšanu ogu brieduma laikā (66. attēls).
Arī silīcijam ir ietekme uz ogu kvalitāti - tas uzlabo to stingrību (98. attēls), un ir norādes, ka Si var arī uzlabot auga noturību pret slimībām, piemēram, pulverveida miltrasu (99. attēls). Silīcija lietošana var pagarināt ogu uzglabāšanas laiku. Šajā aspektā galvenais ieguvums no silīcija ir tā loma šūnu sieniņu pastiprināšanā.
Ir novērojumi, ka Si var mazināt arī virkni citu stresu, piemēram, kaitēkļu, sāļu un smago metālu toksicitātes radītos.
Silīcija lietošana palīdz palielināt ražu, ja mēslošana veikta laika periodā no stīgu veidošanās līdz pat ražas novākšanai, kas ir nedaudz efektīvāk, nekā mēslot, sākot no ziedēšanas laika.
Komerciāli izmēģinājumi ar YaraVita ACTISIL* apliecina ražīguma pieaugumu, ja silīcijs izmantots vai nu caur augsnes fertigāciju, vai lapu apsmidzināšanas rezultātā.
* YaraVita ACTISIL pamatā ir holīna stabilizētā ortoksilskābe, ko aizvien vairāk izmanto augu audu stiprināšanai un augu augšanas veicināšanai.